יוני האדום: חצי מתשואת 2015 נמחקה. כמה הפסידה הקופה שלכם ואיך למנוע את זה בפעם הבאה?

יוני האדום: חצי מתשואת 2015 נמחקה. כמה הפסידה הקופה שלכם ואיך למנוע את זה בפעם הבאה?

 


IRA ביטוח ופיננסים

 

---

לקוחות יקרים,

בעקבות הטלטלה בשווקים וירידות השערים באג"ח ובמניות, צפויות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות להציג בחודש יוני תשואה ממוצעת שלילית של כ-2.4%. הירידות הן תוצאה של הסערה העולמית סביב עתיד המשבר ביוון והשפעותיו על הכלכלה האירופית ובכלל. בנוסף, תרמו לירידות  גם התנודות שהיו בשוק האג"ח, שנבעו בין היתר ממהלכים של נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג.

למרות הירידות החדות, התשואה מתחילת השנה ועד היום ( כולל הירידות ) הינה עדיין חיובית ועומדת על למעלה מ- 3% בממוצע. נתון חיובי זה מחזק את הגישה המומלצת ( גם על ידי משרד האוצר) על פיה יש לבחון את ביצועי הקופות לאורך זמן ולא על פי תשואות של חודש אחד. ואכן, התשואה הממוצעת ב- 3 שנים אחרונות של רוב הקופות עומדת על כ 9% לשנה.

תשואות חודש יוני מהוות הזדמנות מעולה לבחון מחדש את רמות הסיכון ( אחוז החשיפה למניות ולאג"ח קונצרני) בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות וקרנות הפנסיה שלנו. כלל האצבע אומר שככל שאנחנו מתקרבים לגיל הפרישה אזי רמת הסיכון אמורה להיות נמוכה יותר. לבדיקת רמת הסיכון, אנא צרו קשר לתאום פגישה אישית.

לשאלות ובירורים אישיים ניתן לפנות אלי בנייד: 050-9569986  יגאל טשקר – הסוכן הפנסיוני שלך.

לסקירות קודמות לחצו כאן

---

גלובס

---

ביזפורטל

---

כלכליסט

---

ציליאני

---
---

האמור במייל אינו מהווה, בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני, אשר מותאם לצרכי הלקוח. כל התקשרות בין טשקר יגאל לבין הלקוח, ייעשה באמצעות הסכם בכתב, בהתאם לדין, ותנאי הסכם זה והם בלבד אלו שיחייבו את טשקר יגאל. טשקר יגאל עוסקבשיווק פנסיוני ולא בייעוץ פנסיוני. השימוש באתר כפוף לתנאי שימוש. כל הזכויות באתר זה שמורות לטשקר יגאל ול- IRA סוכנות לביטוח ופיננסים © ט.ל.ח